Jak działa kuracja

PRZED

Na dzień lub dwa przed przeprowadzeniem kuracji zrezygnuj z kawy, czarnej herbaty, mięsa, nabiału i wysoce przetworzonych produktów spożywczych. Ułatwi to proces oczyszczania i spowoduje, że będzie on przebiegał łagodniej. Jeśli Twój organizm jest bardzo „zanieczyszczony” możesz spodziewać się bóli głowy, senności, osłabienia lub dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Nie martw się, to tak zwany „kryzys ozdrowieńczy” i znak, że Twoje ciało się oczyszcza. Jednak jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, czy taki detoks jest dla Ciebie odpowiedni skonsultuj się z lekarzem lub dietetykiem.


W TRAKCIE

Koktajle przechowuj w lodówce i wyjmuj na 30 minut przed wypiciem. Rozwarstwianie się napoju to normalne zjawisko, aby napój wrócił do normy wystarczy energicznie wstrząsnąć nim przed spożyciem. Zacznij proszę od napoju nr. 1, a kiedy poczujesz głód przechodź do kolejnych koktajli (numery znajdziesz na górze etykiety).

W dniu kuracji postaraj się nic nie jeść, jeśli mimo wszystko będziesz odczuwać potrzebę jedzenia, rozboli Cię głowa, lub poczujesz osłabienie - zjedz surowe warzywa, owoce, garść nasion lub ekologicznych orzechów czy suszonych owoców.

Pomiędzy napojami z zestawu możesz pić wodę i herbaty ziołowe.

Jeśli pozawala Ci na to czas - w dniu detoksu udaj się do sauny lub na energiczną sesję jogi. Oddychaj głęboko i postaraj się spędzić choć kilka chwil w ciszy na świeżym powietrzu.